Cze 28 2012

Peregrynacja Krzyża wielkopiątkowego i relikwii bł. papieża Jana Pawła II

W dniach 27-28 czerwca 2012 r. Wielkopiątkowy Krzyż Papieski i relikwie bł. Jana Pawła II nawiedziły naszą parafię w Porażu oraz kościoły filialne w Mokrem i Morochowie. 27 czerwca 2012 r. o godzinie 18 nastąpiło powitanie Krzyża Papieskiego, który eskortowali z poprzedniej parafii Zagórz strażacy z OSP Poraż.
Po wniesieniu został umieszczony na podwyższeniu obok ołtarza. Krzyż został powitany przez młodzież, rodziców młodzieży bierzmowanej i księdza Proboszcza. Następnie rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ks. bp Adam Szal. Ksiądz biskup wygłosił Słowo Boże i udzielił sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży. Na zakończenie młodzież podziękowała za udzielony sakrament, a Ksiądz Biskup podziękował również za przygotowanie się wiernych poprzez Renowację misji świętych, do godnego przeżywania nawiedzenia. Po zakończeniu Mszy św. wierni przystąpili do adorowania Krzyża i do ucałowania relikwii bł. papieża Jana Pawła II. O godzinie 21 parafianie zebrali się na Apel Jasnogórski.

 Następnego dnia Krzyż Papieski i relikwie bł. Jana Pawła II nawiedziły kościoły filialne w Mokrem i Morochowie, gdzie zostały odprawione Msze święte i odbyła się adoracja Krzyża i ucałowanie relikwii błogosławionego Papieża. Podczas wieczornego nabożeństwa w kościele parafialnym w Porażu pożegnano Krzyż Papieski, który przewieziono do parafii Niebieszczany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.