Cze 17 2012

Prymicje o. Pawła Grządziela – Poraż A.D. 2012

prymicje Pawła„Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…”

„Te Deum laudamus…” Ciebie Boga wysławiamy za dar powołania kapłańskiego, którym obdarzyłeś naszego rodaka o. Pawła Grządziela.

W piękny słoneczny dzień 17 czerwca 2012 roku cała nasza parafia przeżywała radosną uroczystość prymicji Ojca franciszkanina Pawła Grządziela, który po raz pierwszy odprawił w naszej świątyni parafialnej Mszę świętą. Jest on pierwszym od niepamiętnych czasów kapłanem pochodzącym z naszej parafii. Wielka radość, duma i szczęście napełniało nasze serca, kiedy wspólnie uczestniczyliśmy w tych wielkich wydarzeniach, których Pan pozwolił nam doświadczyć.

Wspólnie w Ojcem Prymicjantem przeszliśmy z domu rodzinnego do świątyni. Po przywitaniach przez przedstawicieli parafii Ksiądz Prymicjant Paweł sprawował Mszę św. prymicyjną w intencji parafii. Wśród koncelebransów obecni byli współbracia o. Pawła z zakonu franciszkanów z Krakowa, były proboszcz ks. Edward Feruś oraz były wikariusz ks. Wiesław Sztucki. Homilię prymicyjną wygłosił wychowawca Prymicjanta z nowicjatu.

Czcigodny Księże Prymicjancie!

Życzymy Tobie drogi Ojcze Pawle,

wytrwałości na tej niełatwej, ale jakże pięknej i zaszczytnej drodze życia.

Niech Chrystus, który Ciebie wybrał, wspomaga Cię swoją łaską.

Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją.

Ciesz się światem i spotkaniami z ludźmi,

a Twoje serce niech przepełnia miłość,

którą podzielisz się z potrzebującymi.

Pielęgnuj w sobie uśmiech,

nie zatrać nigdy poczucia humoru.

Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi,

a On pokaże Tobie Prawdę

i obdarzy swoim błogosławieństwem.

Szczęść Boże!

 

życzy cała wspólnota parafialna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.