Wrz 21 2014

Odpust parafialny MB Bolesnej A.D. 2014

W trzecią niedzielę września 2014 r. obchodziliśmy w naszej parafii podwójną uroczystość. Tego dnia przeżywaliśmy święto patronalne naszej parafii, czyli odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Wspólnie także świętowaliśmy Jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich naszego długoletniego Proboszcza Księdza Edwarda Ferusia.

Dziękczynnej Mszy świętej odpustowej przewodniczył czcigodny Jubilat. Obecny był także Dziekan dekanatu Sanok II, Ks. Eugeniusz Dryniak oraz Ks. prałat Feliks Kwaśny, który wygłosił homilię odpustową. Po Mszy św. przedstawiciele naszej wspólnoty i kościoła filialnego z Mokrego złożyli Księdzu Jubilatowi życzenia. A następnie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Fotorelacja: Tutaj

 

Czcigodny Księże Jubilacie!

Nasz długoletni Księże Proboszczu!

 

Dostojny Księże Jubilacie,

Ty dzisiaj najlepiej wiesz, ile uczynił dla Ciebie dobry Bóg w ciągu tych 60 lat kapłaństwa.
Większość tego czasu spędziłeś wśród nas- gdzie skierowała Cię Opatrzność Boża- będąc 40 lat naszym Proboszczem.

Dziś razem z nami dziękujesz za te 60 lat przeżyte w kapłaństwie, w służbie Bogu i ludziom. Kiedyś Jezus w ciszy serca powiedział do Ciebie: „Pójdź za mną!” i poszedłeś głosić Chrystusa swoim życiem, Słowem Bożym i sakramentami.

 

W imieniu całej Wspólnoty parafialnej pragniemy złożyć Księdzu Jubilatowi najlepsze życzenia:

Aby Bóg Ojciec, który obdarzył Cię życiem i powołaniem kapłańskim, udziela Ci ojcowskiej miłości i dobroci.

Syn Boży, który dał Ci udział w swoim kapłaństwie, niech przez Ciebie nadal ubogaca świat prawdą i miłością.

Duch Święty, który namaścił Cię 60 lat temu na kapłana, niech przez Twoje posługiwanie kapłańskie buduje Królestwo Boże, abyś wypełnił Jego wolę aż do końca.

 

A Maryja, Matka Boża Bolesna, patronka naszej parafii niech otacza Cię swoją opieką w każdym czasie, uprasza dla Ciebie potrzebne łaski i prowadzi do nieba. 

 

Szczęść Boże na dalsze długie lata życia, a za owocne posługiwanie w Kościele Chrystusowym niech Dobry Bóg obdarzy Cię zasłużonym wieńcem zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.